Részletes program
1. nap: Budapest - Kijev
Utazás Budapestről közvetlen menetrend szerinti járattal. Indulás Kijevbe 11:30-kor, érkezés 14:10-kor. Transzfer és bejelentkezés a szállodába. Az este a szórakozásé, fakultatívan egy folklór műsorral egybekötött négyfogásos vacsorán vehetünk részt az Opanas étteremben, ahol vodkakóstoló keretében 3 féle vodkát ízlelhetünk meg. Szállás Kijevben (4 éj).
2. nap: Kijev - városnézés
Szabadprogram, vagy fakultatív lehetőségként kérhetünk városnézést. A városnézés során első állomás a Szent Vlagyimir Székesegyház, majd onnan tovább buszozunk az Arany kapuhoz, az egyik leghíresebb kijevi építészeti látványossághoz, a város egykori bejáratához. A Nemzeti Operaház épületével folytatjuk, a főváros egyik legcsodálatosabb neoreneszánsz épületével. Következő megállónk a Szent Szófia tér. A régmúlt idők krónikái alapján, 1039-ben éppen itt, a városon kívüli területen Bölcs Jaroslav herceg legyőzte a nomád besenyőket, akik több mint 100 éven keresztül fosztogatták Kijev városát.
A téren megtekintjük az UNESCO Világörökség listáján szereplő Szent Szófia Székesegyházat, mely a Kijevi Rusz államként való elismerésének megerősítéseként épült, a templomot belülről is megcsodáljuk.
Folytatjuk utunkat, meglátogatjuk az arany kupolás Szent Mihály-székesegyházat, amely 2008-ban ünnepelte a 900. évfordulóját. A Vlagyimir-domb a következő megállónk, ahol a legenda szerint 482-ben a négy testvér (Kiy, Shcheck, Horiv és nővérük Lybid) alapította a várost. Lesétálunk az Andrejevszkij lejtőn, amely Kijev legrégebbi és legszeretettebb utcája, és amelyet ma a "Kijevi Montmare"-nak neveznek. Az utcában rengeteg kis kézműves árus, boltocska és kávézó van. Az öreg dombok között megtekintjük a Szent András templomot, mely a barokk géniusz, Bartolomeo Rastrelli remekműve. Majd Oroszlánszívű Richárd kastélya és a Bulgakov ház mellett elhaladva leérünk Podilba, az óváros kereskedőközpontjába. Továbbhaladunk a Nemezetek barátsága boltív felé, az emlékművet 1982-ben építették Oroszország és Ukrajna uniós évfordulójának tiszteletére. Innen csodálatos kilátás nyílik a Dnyeper folyóra. A városnézés végén lehetőségünk nyílik a város főutcájának, a Krescsatnyiknak a megtekintésére, valamint felkeressük a híres Majdan teret (Függetlenség tér).
3. nap: Csernobil túra (angol nyelvű csoporttal)
Reggeli után szabadidő Kijev lenyűgöző városában vagy fakultatív programként indulás Csernobilba, a 30 km-es lezárt zóna felé. Dytyatky ellenőrzőpontnál lépünk be a területre, továbbhaladva megérkezünk Csernobilba, ahol pillanatnyilag kutatók és munkások laknak, illetve rendszeres megállója a turistacsoportoknak. A csernobili atomerőmű valójában nem Csernobil városában van, csupán erről a névről vált híressé. Megállunk egy emlékműnél, amelyet a csernobili áldozatok emlékére emeltek. Ezután meglátogatjuk a Csernobili Interinform irodát, ahol részletes tájékoztatót kapunk a katasztrófa utáni eseményekről, a kitelepítésről, a legveszélyesebb helyekről és egyéb technikai adatokról.
Folytatjuk utunkat a 30 km-es lezárt zónában, megállunk a híres 4-es reaktor mellett, amellyel elértük programunk „legzártabb" pontját, itt helyi munkásokkal találkozhatunk. Ezt követően meglátogatunk egy információs pavilont, ahol dokumentumfilmet nézhetünk meg a kitelepítésről és a kitelepítő munkásokról, illetve különböző fotókat és maketteket láthatunk. Megmutatjuk azt az erdőrészt ("vörös erdő"), amely a legnagyobb dózisú sugárzást kapta, ennek következtében egy része elhalt, a másik részre pedig vörös színű lett. Az erdő egy sávját kutatási célból a mai napig meghagyták.
Most következik utazásunk egyedi, extrém része. Meglátogatjuk Pripjaty városát, amelyet csak "szellemvárosként" emlegetnek. Pripjaty város a belarusz–ukrán határ közelében, Csernobil városától 16 km-re északra fekszik. Jelenleg egy elhagyatott település, mivel az atomerőmű 1986-os felrobbanása után a város teljes lakosságát evakuálták. A településen főleg a csernobili atomerőműben dolgozó munkások és a családjaik éltek, kb. 49.400 lakos. Mivel a kitelepítés után nyilvánvalóvá vált, hogy Pripjatyban egyhamar nem folytatódhat az élet, így nem foglalkoztak a szovjet jelképek eltávolításával sem. A mai napig fellelhető a 15 emeletes házakon a szovjet címer, a villanyoszlopokon a sarló és kalapács motívum. A látvány lélegzetelállító és egyben ijesztő. Mindenhol szürke beton és rozsda, lommá vált egykori berendezési tárgyak éktelenkednek. Az épületeket lassan benövi a gaz, a természet átvette az irányítást mindenhol. Ebédszünetet tartunk (garantált minőségű ételekből). Folytatjuk az utunkat Csernobil városába, a városnézés folytatása. Mielőtt kilépünk az ellenőrzőkapun, sugármérővel megvizsgálnak bennünket. Esti visszaérkezés Kijevbe.
4. nap: Kijev: Pecserszka Lavra, A második világháború történelme nemzeti múzeum
Reggeli után fakultatív kirándulás keretében egy igazi kulturális program következik, a Pecserszka Lavra (Kijevi Barlangkolostor) felfedezésére indulunk. Az ortodox barlangkolostor a Dnyeper partján fekszik. A Kijevi Rusz időkben az ortodox egyház egyik fontos központja volt. Az ukrán ortodox egyház (Moszkvai Patriarchátus) fejének, Volodimir Onufrij metropolitának a székhelye. A lavra jelöli a legmagasabb státuszt az ortodox férfi kolostorokban. Az ortodox keresztények úgy hiszik, hogy a Kijevi Pecserszka Lavra a második legfontosabb vallási zarándokhely Jeruzsálem után. Az eredeti kolostort kb. ezer évvel ezelőtt földalatti barlangokban alapították. A világ különböző pontjairól érkező zarándokok ezrei imádkoznak a szent relikviák előtt és olyan csodákat tapasztalnak meg, melyeket a tudomány nem tud megmagyarázni. Az ereklyéket évszázadok óta őrzi a barlangok félhomálya, mindenféle balzsamozás nélkül. 1990-ben a Lavra egyedülálló épületegyüttesét az UNESCO Világörökség részévé nyilvánították.
Folytatva utunkat fakultatív program keretében A második világháború történelme nemzeti múzeumba invitáljuk utasainkat. Akár autóval, vonattal, repülővel vagy hajóval közelítjük meg az ukrán fővárost, nem kerülheti el a figyelmünket a nemesen magasodó Anyaföld szobor, amely a Nagy Honvédő Háború Múzeumának része. A szobor egy női alakot ábrázol, mely kardot és pajzsot tart a kezében, és amelyet egy 40 méteres kúp alakú talapzatra emeltek. A teljes szobor magassága 62 méter az aljától a kard hegyéig, a talapzattal együtt összesen mintegy 102 méter magas. A gigantikus alkotás a szovjet Jevgeny Viktorovics Vucsetics keze nyomát viseli magán. A múzeum kiállításának fő témája a második világháború, fókuszálva az ukrán vonatkozásokra, és az ország hozzájárulására a náci diktatúra legyőzésében. A létesítmény Ukrajna legnagyobb múzeuma, területét és jelentőségét is tekintve, a gyűjtemény csaknem 300 ezer kiállítási tárgyat tartalmaz.
A délutáni órákban fakultatív hajókirándulásra nyílik lehetőségünk a Dnyeperen, melynek során új szemszögből csodálhatjuk meg Kijev városát.
5. nap: Kijev - Budapest
Reggeli után transzfer a repülőtérre. Közvetlen, menetrend szerinti járattal hazaindulás Budapestre 10:20–kor, érkezés 11:00–kor.